کاربرد تخمه کدو بو داده در طراحی لباس های دامادی

تخمه کدو بو داده را در اکثر خرده فروشان آنلاین و فروشگاه های مواد غذایی به راحتی می توان پیدا کرد. آنها معمولاً در راهروی میان وعده در کنار سایر دانه ها مانند تخمه آفتابگردان قرار دارند.

اگر در یافتن آنها در فروشگاه محلی خود مشکل دارید، می توانید به دنبال “پیتاس” نیز بگردید. پپیتاها همان چیزی هستند اما بدون پوسته.

در صورت امکان، دانه های خام یا دانه هایی را که بدون روغن اضافی برشته شده اند خریداری کنید. از طرف دیگر، می توانید مستقیماً به منبع آن بروید و به جای آن سعی کنید یک کدو تنبل را در خانه بکارید.

مطالعات نشان می دهد که بو دادن دانه ها در واقع می تواند جذب آنتی اکسیدان های آنها را بهبود بخشد و هضم آنها را آسان تر کند.

بعد از اینکه تعدادی از این دانه های فوق العاده را به دست آوردید، ممکن است تعجب کنید که چگونه دانه های کدو تنبل را تمیز کنید، چگونه دانه های کدو تنبل را خشک کنید و چگونه دانه های کدو تنبل را برای خوردن آماده کنید.

اگر تازه هستند، ابتدا آنها را با آب سرد در آبکش بشویید و سپس خشک کنید. برای خشک کردن آنها از دستمال کاغذی یا دستمال ظرفشویی استفاده نکنید زیرا ممکن است گیر کنند روش های مختلفی برای پخت تخمه کدو حلوایی وجود دارد. کباب کردن آنها در فر شاید رایج ترین روش باشد:

آنها را در یک لایه نازک در سینی فر روغنی پهن کرده و در فر با دمای 300 درجه فارنهایت حدود 30 دقیقه بپزید آن را از فر خارج کرده و با روغن زیتون، نمک و چاشنی دلخواه مانند پاپریکا، پونه کوهی، زیره یا پودر فلفل قرمز، بریزید.

همچنین می‌توانید از دانه‌های کدو تنبل خام به‌عنوان یک میان‌وعده سالم و خوشمزه لذت ببرید که دارای همان فواید سلامتی است زیرا کالری نسبتاً بالایی دارند و همچنین دارای اثرات فیتواستروژن هستند.

دستور العمل تخمه کدو تنبل ایده های دستور پخت بی حد و حصری وجود دارد، از پپیتای برشته شده با عسل گرفته تا تخمه کدو تنبل پخته و فراتر از آن.