مرکز فروش سنگ مس اکسیدی

آیا می دانید سنگ مس اکسیدی در چه صنایعی به کار گرفته می شود؟ این نوع سنگ فرآوری شده در مرکز فروش و بورس مس با نرخ های مصوب و تعیین شده ای معامله می شود.
فلز مس، به علت ویژگی های مختلفی که مهمترین آنها انتقال دهنده انرژی الکتریکی می باشد، در صنایع متفاوتی به ویژه صنایع الکتریکی و ساخت سیم مسی و کابل مسی سه فاز زمینی به کار گرفته می شود. اما آیا می دانید که این فلز با ارزش در طبیعت به چند شکل وجود دارد و استخراج می شود؟

انواع اشکال فلز مس

فلز یا همان سنگ مس در طبیعت به شکل وجود دارد که از معادن روباز یا زیرزمینی استخراج می شود:

  • سنگ مس خالص
  • سنگ مس سولفیدی
  • سنگ مس اکسیدی

سنگ مس خالص یا طبیعی اغلب به صورت توده سنگ های بسیار بزرگ در قشر زمین یافت می شود که در تمام معادن نمی توان اینگونه مس طبیعی را یافت و بیشتر در کشورهایی مانند ایران، آمریکا و شیلی یافت می شود اما نکته جالب و مهمتر اینکه اغلب سنگ های مس معادن به صورت مس سولفیدی یافت و استخراج می شوند که کانی های آنها نیز عبارتند از:

  • کالکوزیت
  • کالکوپیریت
  • بورنیت
کانی های سولفیدی مس را می توان مهمترین ماده تشکیل دهنده مس نامگذاری کرد که حدود 95 درصد از محصولات ساخته شده از مس را شامل می شود.

سنگ اکسید مس

زمانی که اکسیژن با مس ترکیب شود دو نوع ماده متفاوت را تشکیل می دهد که هر کدام به علت تلاقی با اکسیژن به رنگ های مختلفی تغییر شکل می دهند.
مس I اکسید: سنگ مسی که از ترکیب با اکسیژن به صورت پودری با رنگ قرمز تبدیل می شود.
مس II اکسیدی: این نوع سنگ مس اکسیدی نیز به رنگ سیاه می باشد.
قابل ذکر است که سنگ مس اکسیدی خود در طبیعت به رنگ خاکستری، سفید و سیاه یافت می شود که بعد از ترکیب با اکسیژن تغییر شکل می دهد.

فروش سنگ مس

کاربرد سنگ مس اکسیدی

این نوع مس، در صنایع مختلفی از جمله تولید ابریشم مصنوعی، ریختن در خوراک دام جهت عدم کمبود مس و کاربرد در تجهیزات نوری مانند صیقل دادن لنزها به کار برده می شود.

 

البته کاربرد این نوع مس فراتر از این چند نمونه می باشد و به همین علت در بازار، تقاضا برای خرید آن بالا می باشد.

قیمت سنگ مس اکسیدی

قیمت سنگ مس اکسیدی نیز مانند دیگر فرآورده های مسی در بازار و بورس شمش مس تعیین می شود که می بایست جهت خرید یا فروش آن از قیمت های به صورت روزانه مطلع شوید. بهترین راه برای اطلاع از قیمت و خرید انواع سنگ مس ارتباط با مراکز فروش سنگ مس در سراسر ایران به ویژه تهران و کرمان می باشد.