مرکز فروش آنلاین مس کاتدی

آیا با روش های تولید مس آشنا هستید؟ در تولید مس کاتدی چه روشی مقرون به صرفه تر خواهد بود؟ تهیه انواع مفتول، سیم و کاتد از طریق مرکز فروش آنلاین به علت حذف واسطه ها جدیدترین و آسان ترین راه می تواند باشد.
بعد از انتقال سنگ مس از معادن به کارخانه ها جهت تجزیه مس و تولید مس خالص معمولاً دو روش وجود دارد. روش هایی که هر کدام مراحل خاص و مواد ویژه ای را جهت تجزیه سنگ و استخراج مس نیاز دارد.

روش های تولید مس

ظروف مسی دست دوم اصفهان را با دو روش پیرومتالوژی و هیدرومتالوژی از سنگ آهن تجزیه و استخراج می شود.
1) روش پیرومتالوژِی: در این روش بعد از استخراج سنگ آهن و تعیین عیار آن، به قسمت ذوب و ریخته گری انتقال می یابد و در نهایت بعد از پایش به وسیله الکترولیزه کردن، مس خالص به دست می آید. این روش قدیمی ترین نوع تجزیه سنگ و تولید مس خالص می باشد که امروزه تولید کنندگان کمتری از آن استفاده می کنند.

2) روش هیدرومتالوژی: جدیدترین روش برای تولید مس کاتدی، روش هیدرومتالوژی می باشد. روشی که درارای مراحل کمتری نسبت به پیرومتالوژی می باشد و از این لحاظ مقرون به صرفه خواهد بود.
این روش تولید شامل سه مرحله می شود:

  • استخراج
  • خردابش
  • انحلال و پایش
در این روش بعد از استخراج، اسیدسولفوریکی که رقیق کرده اند را بر روی سنگ های می پاشند و اجازه می دهند عمل تجزیه صورت بگیرد، از آنجایی که اسید سولفوریک را با آب رقیق کردند محلول به دست آمده، سنگ را تجزیه می کند و در نهایت مس کاتدی خالص از سنگ به دست می آید.
مزیت این روش عدم ایجاد هر گونه آلایندگی و آلودگی شیمیایی در محیط جهت تولید مس کاتدی می باشد. روش فروش مس کاتدی معمولاً به صورت تنی می باشد که از کارخانه بارگیری می شود و به محل مورد نظر فرستاده می شود.

 

قیمت مس کاتد در بازاهای جهانی به صورت هفتگی اعلام می شود اما در صورت تغییرات از طریق بورس تهران قیمت های جدید اعلام می شود. بیشترین مس کاتدی تولید شده از روش های نوین در کارخانه سونگون واقع در آذربایجان شرقی انجام می گیرد.

 

روش های زیادی جهت فروش ظروف مسی کیلویی دست دوم وجود دارد اما جدیدترین روش که کاملاً بدون واسطه و تخصصی صورت می گیرد فروش آنلاین است. در این روش خریدار با فروشندگان سایت های معتبر تماس گرفته و علاوه بر مشاوره لازم جهت خرید و کسب اطلاعات بازار بهترین مس کاتدی یا دیگر محصولات مسی مانند مفتول یا سیم را سفارش می دهد.