مربا هویج موسوی که در بازار جنجال بزرگی به پا کرد

برخی از مرکبات نسبت مغز به میوه بیشتر است که باعث ایجاد مربا هویج موسوی بسیار تلخ می شود. به عنوان مثال گریپ فروت: پوست و گوشت آن خوش طعم است، اما مقدار زیادی مغز وجود دارد که این دو را از هم جدا می کند.

برای مبارزه با این، فقط پوست آن را جدا کنید، سپس مغز میوه را با دقت جدا کنید و میوه را به طور تقریبی خرد کنید و مراقب باشید که آب میوه آن ذخیره شود. در نهایت، پوست را به نوارهای نازک برش دهید قبل از اینکه دوباره آنها را به میوه ها و آب میوه های آماده اضافه کنید.

این روش به روش مورد علاقه من برای رسیدگی به انواع مرکبات برای مارمالاد تبدیل شده است، زیرا مارمالاد بسیار خوبی را با تعادل “درست” تلخ و شیرین به دست می دهد. همچنین دوره خیساندن یک شبه را از بین می برد که کل فرآیند را کمی کوتاه تر می کند.

میوه ها، آب میوه ها، پوست، آب و شکر را در یک قابلمه بزرگ با هم ترکیب کنید.

مخلوط را به جوش بیاورید و مرتب هم بزنید تا شکر حل شود. یک دماسنج آب نبات را به کنار قابلمه وصل کنید و به جوشیدن ادامه دهید تا مخلوط به دمای 220 درجه فارنهایت برسد در این مرحله، مارمالاد خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که سفت شده است.

من دوست دارم از تست بشقاب یخ زده استفاده کنم: قبل از شروع دستور غذا، یک بشقاب را در فریزر خود قرار دهید. وقتی مارمالاد به دمای 220 درجه فارنهایت رسید، مقدار کمی را روی صفحه یخ زده بریزید.

باید فوراً ژل شود و مانند مارمالاد معمولی ظاهر شود با قوام قابل پخش. اگر مارمالاد شما تنظیم نشده است، پخت و پز را تا 224 درجه فارنهایت ادامه دهید و دوباره بررسی کنید که مارمالاد تنظیم شود. هنگامی که مارمالاد تست تنظیم را سپری کرد، آماده است که در شیشه ریخته شود.