قیمت هر کیلو مس در بازار تهران

آیا از عوامل تاثیرگذار بر قیمت هر کیلو مس در بازار تهران و دیگر بازارهای جهانی اطلاعی دارید؟ قیمت فلز مس به صورت دائمی در هر حال تغییر می باشد و به همین علت جهت انجام معاملات اطلاع از قیمت روز آن بسیار مهم و ضروری می باشد.

فلز مسبه علت ویژگی هادی و رسانای الکتریکی بودن، در بین تمام فلزات بسیار مورد توجه می باشد و در کنار آهن و آلومینیوم از جمله فلزات ارزشمند و پرمصرف محسوب می شود.

خرید و فروش ظروف مسی کیلویی دست دوم به اشکال مختلف تولیدی یا به صورت خام (سنگ مس) در بازار و بورس های مختلف صورت می پذیرد اما سنگ مس در بورس تهران و دیگر بورس های جهانی مانند بورس لندن، در دوره ها و حتی فصل های مختلف از قیمت های متفاوتی برخوردار است که این قیمت ها تحت تاثیر عوامل اقتصادی، سیاسی و حتی اجتماعی تغییرپذیر است.

عوامل تغییر دهنده قیمت مس

در بازار جهانی عوامل اقتصادی قدرت های بزرگ دنیا مانند چین که یکی از بزرگترین بازارهای خرید انواع فلزات از جمله مس را به خود اختصاص داده است در قیمت ها تاثیرگذار است. به طور کلی عوامل زیر بر تعیین قیمت مس در دوره های مختلف اثر می گذارد:

  • میزان تولید و صادرات کشورهای دارای معادن مس
  • میزان تقاضای کشورهای وارد کننده مس
  • تغییر و نوسانات نرخ ارز معاملاتی مانند دلار
  • تغییرات سیاسی در کشورهای تعیین کننده ای مانند چین
  • نوسان در قیمت نفت و فرآورده های نفتی

این عوامل بر قیمت مس در بازارهای جهانی و متعاقباً در بازارهای داخلی کشورهای وارد کننده یا صادر کننده اثر بسیار قابل توجهی دارد.

در بازار مس ایران، قیمت بازار مس و دیگر فلزات تحت تاثیر تمامی این عوامل و هم چنین میزان عرضه سنگ مس معادنی مانند سرچشمه کرمان که از بزرگترین معادن در ایران و خاورمیانه به شمار می رود خواهد بود.

قیمت مس

مس در بازار تهران

قیمت ظروف مسی ورکاده در شهرستان ها بر اساس قیمت بورس تهران تعیین و مورد معامله قرار می گیرد، اگر استخراج سنگ مس کاهش یابد و تقاضا برای آن بالا باشد، قیمت مس و فرآورده های آن مانند سیم، ورق و مفتول مسوار افزایش خواهد یافت و بسیاری از شرکت های تولیدی وابسته به مس با کمبود منابع روبرو خواهند شد.

از آنجایی که مس استخراجی بر حسب کیلوگرم و با تناژهای بالا معامله می شود، اطلاع از قیمت هر کیلو مس به صورت روزانه از اهم واجبات جهت انجام معاملات می باشد که جهت استعلام قیمت می توانید با شرکت های فعال در بورس و بازار تهران تماس داشته باشید تا به صورت مشاوره شما را از تغییرات قیمت در بازار مطلع نمایند.