قیمت هر تن کلوخه مس در بازار

هر تن کلوخه مس در بازار با چه قیمت هایی عرضه و به فروش می رسد؟ کلوخه مس با عیارهای متفاوت، کاربردهای فراوانی برای کارخانه ها دارند که قیمت آنها تحت تاثیر قیمت بازار و بورس جهانی تغییر می کند.
شاید به باور عده ای ظروف مسی قلم کاری تنها یک نوع سنگ مس معدنی باشد که در بازار به عنوان یک ماده اولیه مورد مصرف در کارخانجات باشد اما کلوخه مس توده هایی با رنگ های مختلف از سنگ های مس هستند که دارای عیارهای مختلفی می باشند و معمولاً با تناژهای بالا در بازار خرید و فروش می شوند.

کاربرد کلوخه مس

فلز مس در دنیا کاربردهای فراوانی دارد و در صنایع مختلفی به کار گرفته می شود اما مس در معادن به شکل سنگ یا کلوخه استخراج می شوند و سپس هر نوع از کلوخه ها که دارای عیارهای متفاوتی هستند به صورت تناژهای بالا برای خریداران که معمولاً کارخانه های تولیدی یا صارد کنندگان هستند ارسال می شود.

تمامی فلزات مانند آهن، روی، آلومینیوم و مس در زمان استخراج دارای کلوخه هستند که به صورت های مختلف خرید و فروش می شوند و در صنایع تولیدی مورد استفاده قرار می گیرند. همانگونه که می دانید از مس، محصولاتی مانند مفتول، سیم، کابل و ظروف مسی تولید می شود که همگی اینها در کارخانجات تولید می شوند بنابراین کلوخه مس را باید یک ماده اولیه جهت تولید دانست که در کارخانه ها دسته بندی و مس خالص از آنها استخراج می شود.

البته بیساری از کلوخه های مس که عیار بالا و رنگ های زیبایی دارند در صنعت مد به عنوان وسایل تزیینی مانند گردنبند، نگین انگشتر یا دستبند برش خورده و به عنوان یک سنگ تزیینی خرید و فروش می شود.

قیمت بازار مس

قیمت کلوخه مس

کلوخه مس استخراجی با توجه به عیار و میزان خلوصی که دارد در بازار با قیمت های متفاوتی معامله می شود. عده زیادی کلوخه را مستقیم از معدن دار خریداری می کنند که قیمت کلوخه های خریداری شده از این روش نسبت به قیمت بازار ارزان تر خواهد بود.

البته قیمت کلوخه مس تحت تاثیر قیمت جهانی ظروف مسی ورکاده به ویژه جهت صادرات بسیار متفاوت است و گاهی دچار نوسانات شدیدی می شود بنابراین جهت اطلاع از قیمت هر تن کلوخه به صورت روزانه باید با نمایندگی ها دفتر فروش معادن در تماس باشید. از آنجایی که کلوخه مس با تناژهای بالا به فروش می رسد در خرید باید دقت داشته باشید که کلوخه با همان عیاری که درخواست کرده بودید برای شما ارسال شود.