قیمت مفتول مس سرچشمه

در سراسر دنیا سیم مفتول مسی یکی از ابزارهای حیاطی و اصلی جهت سیم کشی و برق رسانی که می توان گفت این مقوله از مهمترین بازار مصرف مس به شمار می رود. در ایران نیز تقاضا برای خرید انواع مفتول به ویژه تولیدات مس سرچشمه بالا می باشد که اطلاع از قیمت آن بسیار ضروری است.

از زمان اختراع تلگراف و برق در اروپا معمولاً استفاده از شمش مس در این صنعت به عنوان یک ابزار انتقال قدرت و توزیع برق بسیار رایج شد تا به امروز که از مس و آلیاژهای آن به میزان بسیار زیادی در این زمینه استفاده می شود.

کاربرد مفتول مس

در مورد استفاده از مس باید اشاره کرد که تقریباً نیمی از مس استخراج شده از معادن جهت تبدیل به مفتول و بکارگیری برای انتقال برق و تولید سیم و کابل. بنابراین می توان گفت که کاربردهای بشقاب شیرینی خوری مسی اغلب در همین زمینه است، کاربردهایی مانند:

  • سیم کشی برق در ساختمان ها
  • استفاده در مخابرات
  • مصرف در ساخت تجهیزات الکتریکی
  • کمک به تولید برق

این چند مورد تنها قسمت کوچکی از کاربردهای مفتول مس در تمام دنیا می باشد، دلیل استفاده از مس و تبدیل آن به مفتول این است که مس دارای بالاترین رتبه هدایت الکتریکی فلزات غیر قیمتی در دنیا می باشد و به همین علت استفاده از آن در این مورد بسیار رایج است.
معمولاً اندازه هر مفتول بر اساس قطر و بر حسب میلیمتر تهیه و تولید می شود اما برای خرید واحد اندازه گیری بر اساس کیلوگرم می باشد. مس سرچشمه یکی از بهترین و باکفیت ترین محصولات مسی در بازار ایران را تولید می کنند که جهت خرید، مشاوره و اطلاع از قیمت های به روز انواع مفتول مسوار و دیگر محصولات تولیدی می توانید با نمایندگی های فروش تماس داشته باشید.