قیمت مفتول مس در بورس

بورس کدام شهر مرجع جامعی جهت اطلاع از قیمت مفتول مسوار و تغییر و تحولات نرخ بازار داخلی و جهانی می باشد؟ از طرف دیگر قیمت ها تابع چه عواملی دچار نوسان خواهند شد؟
امروزه در ایران بورس تهران، بزرگترین و تخصصی ترین مرجع جهت اطلاع از تغییر و تحولات لحظه به لحظه ای در قیمت ها به شمار می رود، در این بورس به راحتی می توانید قیمت های روز را داشته باشید و معاملات خود را به راحتی و با اطلاعات کامل انجام دهید.

قیمت روز مفتول مس

چند مدتی است که قیمت انواع آهن آلات از جمله ظروف مسی دست دوم اصفهان با نوسانی رو به افزایش همراه است و هر روز که به صورت آنلاین یا حضوری به تابلو قیمت ها نگاه کنید خواهید دید که قیمت جهانی و به دنبال آن قیمت بازار داخلی نیز افزایش یافته است. کارشناسان علت اصلی آن را نوسان در قیمت نفت، دلار و طلا اعلام کرده اند. زمانی که قیمت این سه تغییر یابد چون تمام معاملات جهانی بر اساس دلار است، قیمت داخلی انواع آهن آلات نیز تغییر می کند.

معمولاً در اینگونه موارد همه تجاز از هر گونه معامله صرفه نظر می کنند تا بازار به یک تعادل قیمتی برشد.
مفتول مس که معمولاً برای تولید جریانات و سیم ها الکتریکی به کار می رود و باید گفت در ایران نیز عمده مصرف آن در همین مورد است با توجه به تغییرات نرخ بازار و نوع مفتول که معمولاً بر اساس ضخامت تولیدی تعیین می شود دارای قیمت های متغییری خواهد بود.

علاوه بر مفتول، ورقه های مسی نیز جهت تولید لوازم خانگی مانند انواع ماهی تابه یا قابلمه مورد معامله قرار می گیرد یا در صنعت خودروسازی مورد استفاده واقع می شود. اما همانگونه که اشاره کردیم مس معمولا به صورت مفتول و با ضخامت های متنوع کاربرد دارد.
مفتول های مسی معمولا به سه صورت تولید و عرضه می شوند:

  • مفتول مسی تابیده
  • مفتول مسی تک رشته ای
  • مفتول مسی چند رشته ای
تمامی این سه نوع مفتول با توجه به نوع کاربردشان دارای ضخامتی هستند. مفتول مسی چند رشته ای را حتماً در کابل ها و فیش های تلویزیون خود دیده اید. این نمونه بسیار نازک می باشند. معمولا برای تولید همگی آنها از مفتول مسی 8 میلی متری به عنوان مفتول اولیه استفاده می کنند و در نهایت با توجه به نوع سفارشات و موارد استفاده آن را با دستگاه نازک کننده به ضخامت مورد نیاز برش می زنند.
بسته بندی ظروف مسی اصفهان نیز به دو صورت کارتونی و فلزی صورت می گیرد که معمولاً مفتول ها را دو قرقره هایی از جنس چوب یا فلز می پیچند و در جعبه های بسته بندی قرار می دهند.