قیمت مس در بورس فلزات تهران

بورس فلزات تهران از چه سالی آغاز به کار کرد و علاوه بر ظروف مسی قلم کاری چه نوع فلزات دیگری مورد معامله قرار می گیرد؟ روش معاملات در بورس به چه صورتی می باشد؟
مرکز بورس کالاهای ایران در تهران واقع شده است، بورس ایران در زمینه خرید و فروش انواع فلزات در سال 1382 به انوان اولین بورس کالای ایرانی کار خود را شروع کرد و به مرور زمان گسترش یافت تا به امروز که به یک بازار جهت انواع معاملات و مرجعی آگهی دهند تبدیل شده است.

تاریخچه بورس فلزات ایران

همانگونه که اشاره بورس فلزات، اولین بورس در ایران بود که فعالیت می کرد اما در سال 1385، بورس کشاورزی نیز به این بورس اضافه شد و در نهایت به بورس کالای ایرانی تغییر نام داد.
بورس کالای ایران (فلزات و کشاورزی و …) یک شرکت سهامی عام می باشد که معاملات در آن به صورت نقدی، نسیه، آتی، اختیار، صلح و سلف صورت می گیرد.
در بخش فلزات، کارشناسان و سرمایه گذاران بسیاری به صورت روزانه به آنجا مراجعه می کنند و از قیمت های جهانی و قیمت معادن باخبر می شوند. اغلب کارشناسان به پیش بینی و تغییرات آتی در مورد قیمت انواع فلزات می پردازند و در پایان روز قیمت سهام شرکت های فعال در بورس و میزان افت یا پیشرفت آنها اعلام می شود.
در بازار فلزات، انواع سنگ مس ایران، مس کاتدی، شمش مس، مفتول و سیم مسی قیمت گذاری و مورد معامله قرار می گیرد.

تعیین قیمت در بورس

نکته مهم اینکه قیمت های اعلام شده همیشه تحت تاثیر قیمت های جهانی و به ویژه قیمت خرید و فروش ظروف مسی ورکاده صادراتی در بازار لندن با کاهش یا افزایش همراه خواهد بود.
شرکت های زیادی در بخش فلزات محصولات خود را ارائه می کنند و با نظر کارشناسان و خریداران بر روی محصولات قیمت گذاری می شود، معمولاً شرکت ملی صنایع مس ایران در زمینه عرضه انواع محصولات مسی پیشتاز در بورس می باشد و همیشه بیشترین میزان عرضه متعلق به این شرکت می باشد.
قیمت مس در بورس تهران یا بازار شهرهای دیگر هیچ گاه ثابت نیست و معمولاً کوچکترین تغییرات به صورت روزانه و از طریق بورس اعلام می شود.
نکته اینکه جهت اطلاع از میزان عرضه مس و فرآورده های آن یا تغییر قیمت ها، نیاز نیست که حتماً در بورس حضور داشته باشید، امروزه سایت های آنلاین به صورت شبانه روزی قیمت بورس مس زنجان و انواع فلزات را آپدیت می کنند و مرجع مناسبی جهت اطلاع و انجام معاملات در این زمینه خواهند بود.