قیمت فروش ورق نازک مس

ورق نازک مسی از محصولات پرمصرف تولید شده از سنگ مس می باشد، آیا با کاربردهای این ورق ها آشنایی دارید؟ قیمت فروش انواع ورق مسی با توجه به ضخامت و استاندارهای تولید متفاوت می باشد.
یکی از اولین فلزاتی که حدود 5500 سال قبل از میلاد توسط انسان ها کشف شد شمش مس می باشد. به علت مقاومت این فلز در برابر خوردگی و سایش، توانایی انتقال نیروی الکتریکی و قابلیت شکل گیری بالا معمولا در بسیاری از صنایع مودر استفاده قرار می گیرد.

مس در اشکال مختلفی مانند ورق، تسمه، سیم و کابل تولید و جهت مصرف به بخش های خانگی و صنعتی ارسال می شود.

کاربرد ورق مسی

ورق نازک مس معمولاً با آلیاژ 99.9 درصد تولید می شود که در کارخانه مس ذوب شده را با توجه به بازار مصرف و میزان سفارشات با ضخامت های مختلفی تولید می کنند و در نهایت به بخش های مختلف بازار ارسال می کنند. بیشترین کاربرد این ورق ها برای ساخت صنایع دستی و پروژه های هنری می باشد.

به طور معمول طول ورق های مسی ذو متر است و با عرض 66 سانتی متر تولید می شود اما ضخامت ورق ها بسیار متفاوت می باشد و عددی بین 3 الی 20 میلیمتر را در بر می گیرد.

فروش ورق مس

از آنجایی که ظروف مسی قلم کاری در برابر خوردگی بسیار مقاوم است معمولاً برای تولید انواع لوله و اتصالات به ویژه لوله های که در جاهای مرطوب تعبیه می شوند به کار می روند. بزرگترین بخش کاربرد مس در صنایع الکتریکی است که از آنها سیم و مفتول های مسی با ضخامت های مختلف تولید و عرضه می کنند.
اما ورق های مسی در بدنه کشتی ها، هواپیما، تولید ظروف مسی. امروزه با تحقیقات بسیار متوجه شده اند که ویژگی هدایتی مس بسیار بیشتر از آلومینیوم می باشد و به همین علت در بسیاری از صنایع مس را جایگزین فرآوردهای آلومینیومی می کنند و این امر رو به پیشرفت است.

ورق نازک مسی از قیمت مناسبی در بازار برخوردار است و به همین علت بسیاری از هنرجویان به رشته ساخت آثار هنری با ورق های مسی روی می آورند.
اما در بازار صنعتی قیمت فروش ورق مس تحت تاثیر قیمت سنگ مس و قیمت بازار و بورس به صورت روزانه در حال تغییر می باشد.