قیمت فروش ورق مس باهنر کرمان

بیشترین فروش و مصرف ورق مس برای چه صنایعی می باشد؟ کارخانه باهنر کرمان، انواع ورق های مسی را با چه خصوصیات و قیمت هایی به بازارعرضه می کند؟
مس یکی از فلزات پرکاربرد کشف شده به دست بشر می باشد که با انجام عملیات حفاری و سپس تبدیلی در کارخانه ها سنگ مس را به اشکال، ورق مسی، تسمه مسی، ظروف مسی قلم کاری و مفتول مسوار، لوله و باسبار مسی تبدیل و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می دهند.
ویژگی فلز مس یعنی انتقال دهنده جریان الکتریکی که آن را خاص و ویژه کرده است باعث شده تا به میزان قابل توجهی آن را به ویژه در صنایع الکتریکی و گرمایش جهت ساخت انواع سیم و مفتول مسی به کار ببرند.

صنایع مس باهنر کرمان

صنایع باهنر کرمان، بزرگترین شرکت و کارخانه در زمینه تولید مقاطع مسی در ایران و خاورمیانه می باشد، وجود معادن بزرگ مس ایران در این استان باعث ساخت این کارخانه در اوایل دهه هفتاد شد و روز به روز بر خطوط تولیدی این شرکت افزوده شد.

بر اساس آمار و گزارش ها این شرکت توانسته است از سال 1357 توان تولیدی خود را به 30 هزار تن و در سال 1382 به بیش از 42 هزار تن برساند که همین عامل باعث انتخاب این شرکت به عنوان تولید کننده نمونه شده است.

بزرگترین موفقیت این شرکت راه اندازی خط تولید مطلس در سال 1379 بوده است که با اتکا به این خط، توانایی تولید و ضرب انواع سکه توسط این شرکت محقق شده است.

اما تولیدات این شرکت تنها محدود به این امر نیست بلکه در زمینه تولید انواع ورق، لوله، باسبار و انواع آلیاژهای دیگر است که هر کدام را با سایز و ضخامت های مختلف تولید و به بازار عرضه می نماید.

تسمه و ورق مسی تولید شده در این شرکت علاوه بر آلیاژ برنجی با استفاده از آلیاژی دیگر نیز تولید می شود به این معنی که آلیاژ استفاده شده در تولید آنها بر اساس پایه مس زنجان می باشد و نه برنج. در بازار به این نوع ورق مس باهنر و تسمه های مسی، برنز و کاپر نیکل می گویند.

انواع تولیدات با آلیاژ مسی

این دسته از تولیدات مسی را می توان به سه دسته کلی تقسیم بندی نمود که عبارتند از:

  • ورق و تسمه فسفر برنز
  • برنز آلومینیوم
  • کاپر نیکل
هر کدام از این سه دسته محصول با توجه به خواص و ترکیباتی که دارند در صنایع مختلف به کار برده می شوند. به عنوان مثال برنز آلومینیوم، ورقی است که در تولید آن درصدی فلز آلومینیوم به کار رفته است و به همین علت قدرت مقاومت این ورق ها در برابر محیط بالا رفته و اغلب برای تولید و ساخت سکه (مطلس) به کار گرفته می شوند.
ورق های کاپر نیکل نیز با درصدی فلز نیکل ترکیب و ساخته می شوند که همین امر باعث افزایش استحکام و مقاومت این ورق ها به ویژه در برابر آب شور می شود. از این ورق ها در صنایع دریایی، مخابراتی و تولید مس استفاده می کنند.

قیمت انواع ورق مسی

انواع ورق های مسی تولید شرکت باهنر کرمان با توجه به نوع و ویژگی های تولیدشان دارای قیمت های متفاوتی می باشند. قیمت ظروف مسی اصفهان در بازار با قیمت خرید از کارخانه بسیار متفاوت است و معمولاً به علت وجود نوسانات در بازار و بورس دائماً در حال تغییر می باشند، به همین علت هیچ گاه نمی شود یک قیمت پایه یا ثابت را اعلام کرد و تنها در زمان معاملات باید از قیمت روز مس و ورق مسی در بازار کسب اطلاع نمایید.