قیمت فروش مس در بازار

واحد اندازه گیری مس در بازار و انجام معاملات چیست؟ قیمت این فلز نیز مانند سایر فلزات دستخوش تغییرات زیادی است و بهترین کار برای انجام معاملات این خواهد بود که به صورت روزانه از قیمت ها مطلع شد.

مس، فلزی گران بها و بسیار پرکاربرد که علاوه بر استفاده در ساخت و سازهای ساختمانی برای کارهای هنری و حتی ساخت ظروف آشپزخانه نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

از آنجایی که پزشکان اعلام کرده اند پخت و پز غذا در ظروف مسی از سرطان جلوگیری می کند و از طرف دیگر جذب فلز مس برای بدن بسیار اساسی است، بازار فروش ظروف مسی قلم کاری در ایران بسیار پررونق می باشد و خانم ها خانه دار علاوه بر خرید قابلمه مسی برای پخت و پز، وسایل مسی تزیینی نیز برا دکوراسیون منزل خود بکار می برند.

اما مهمترین بخش استفاده از مس در صنایع ساختمانی می باشد، جایی از این فلز کاربردهای بسیار زیادی دارد، مواردی مانند:

  • ساخت مخازن نگهداری آب گرم
  • ترکیب مس با فلزات دیگر برای افزایش مقاومت آنها
  • استفاده به عنوان پوشش برای سقف و بام
  • ساخت انواع سیم و کابل مسی
  • ساخت لوله های ساختمی برای آب سرد و گرم
  • ساخت آهنرباهای الکتریکی مسی

اینها تنها قسمتی از کاربرد فلز مس در صنایع ساختمانی می باشد. کاربرد این فلز در دنیا بسیار گسترده و بیشمار است به طوری که در گذشته پادشاهان برای ضرب سکه از آن استفاده می کردند و با پیشرفت علم و گسترش دستگاه های جدید این فلز را حتی در ساخت آلات موسیقی نیز بکار بردند.

قیمت مس

باید اشاره کرد که با توجه به نوع کاربرد، قیمت کابل 2*6 مسی مفتولی نیز بسیار متفاوت خواهد بود. قیمت فلز مسی که هنوز تبدیل نشده است بسیار پایین می باشد و زمانی که به کارخانه می آید و به صورت کاملا خالص مورد استفاده قرار می گیرد قیمت بالاتری دارد.
اطلاع از قیمت به روز فلز مس بسیار با اهمیت می باشد به ویژه برای کسانی که به صورت روزانه معامله می کنند.

استفاده از سایت های آنلاین فعال در این زمینه و تماس با کارشناسان آنها یکی از روش ها جدید و مورد اطمینان اطلاع از قیمت مس و سایر فلزات دیگر می باشد.