قیمت سنگ مس در کرمان

سنگ مس به عنوان یک ماده اولیه جهت تجزیه مس خالص به شمار می رود. آیا به عنوان یک فعال در این زمینه از قیمت فروش سنگ مس در کرمان و تهران اطلاعی دارید؟ از چه منبعی می توان قیمت ها را به صورت روزانه استعلام کرد؟
مس یکی از فلزات بسیار پر کاربرد در کنار آهن و آلومینیوم که به میزان قابل توجهی در صنایع مختلف به کار برده می شوند. وجود معادن و ذخایر سنگ مس در ایران نه تنها کشور را از تامین این ماده ارزشمند بی نیاز کرده است، بلکه هر ساله چندین هزار تن از آن به کشورهای دیگر صادر می شود.

بزرگترین معدن مس خاورمیانه

آیا با بزرگترین معدن مس خاورمیانه آشنا هستید؟ درست است، معدن مس سرچشمه در استان کرمان که در قسمت جنوبی غربی این استان واقع شده است، بزرگترین معدن مس ایران و خاورمیانه می باشد. معادن مس در دنیا به صورت وجود دارند، معادن مس رو باز و معادن مس زیرزمینی.
معدن مس سرچشمه در گروه معادن روباز قرار دارد که ذخایر این معدن حدود یک میلیارد و دویست میلیون تن سنگ مس برآورد شده است. با وجود معدن مس سرچشمه ایران در میان کشورهایی مانند شیلی، برزیل، استرالیا و کانادا که دارای معادن و ذخایر عظیمی می باشند در رتبه 17 از نظر تولید در دنیا قرار دارد.

قیمت سنگ مس

قیمت سنگ مس

همانگونه که اشاره شد کرمان غنی ترین استان از نظر معادن مس و در نتیجه سنگ مس به شمار می رود. به همین جهت شرکت های خصوصی بسیاری در این استان در زمینه خرید و فروش سنگ مس فعال هستند و عده زیادی نیز به امر صادرات در این زمینه مشغول هستند.
از آنجایی که شرکت ملی مس ایران در این استان واقع شده است و صادرات مس بعد از نفت جایگاه دوم را دارا می باشد، قیمت سنگ مس عموماً در کرمان تعیین و نرخ گذاری می شود که جهت اطلاع از قیمت روز و میزان تغییرات و نوسانات باید با شرکت های فعال در این استان تماس داشته باشید یا به سایت شرکت ملی مس ایران و بازار بورس آنلاین مراجعه کرده و قیمت ها را استعلام نمایید.
منبع: آهن و آلومینویم