قیمت روز سیم مس لاکی

آیا می دانید سیم مس لاکی چیست و بیشترین کاربرد این نوع سیم چیست؟ قیمت روز آن مانند دیگر فرآورده های مسی در بازار و بورس معاملات فلزات اعلام می شود که مرجعی مناسب و قابل استناد است.

مس فلزی با ارزش و غیر آهنی می باشد که بهترین فلز جهت انتقال الکتریسته و برق در دنیا شناخته شده است. از این رو محصولات تولیدی از این فلز اغلب سیم و مفتول جهت مصارف الکتریکی در ساختمان ها و ساخت کلید و پریز می باشد.

در بین تمامی سیم های ساخته شده از شمش مس، سیم مسی لاکی یکی از پرکاربردترین محصولات می باشد که جهت برق کشی در ساختمان های مسکونی و اداری مور استفاده قرار می گیرد.

سیم مس لاکی چیست؟

همانگونه که اشاره کردیم سیم لاکی یکی از فرآورده های فلز می باشد که نام دیگر آن سیم آهنربا است و به سیم هایی اطلاق می شود که در تولید آن یک لایه عایق از جنس پلاستیک پلی میری بر روی سیم کشیده می شود، به همین جهت آن را سیم لاکی یا آهن ربایی نامگذاری کرده اند.

از مهمترین کاربردهای سیم مفتول مسوار لاکی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • انتقال برق
  • ساخت بلندگو
  • تولید ترانسفورماتور و سلف
  • موتور الکتریکی
  • برنامه های کاربردی دیگری که نیاز به کویل تنگ عایق شده دارد.
سیم های لاکی به شکل قرقره هایی بزرگ و در کارتن بسته بندی و جهت فروش آماده می شوند اما مهمترین عامل در درست عمل کردن سیم ها، نحوه نگهداری آنها می باشد. تا آنجایی که امکان دارد باید قرقره ها را از تابش مستقیم آفتاب یا محل هایی مانند زیر زمین که رطوبت دارد دور نگه دارید.
سعی کنید در زمان هایی که به سیم نیازی ندارید آن را در داخل کارتن و نه محیط بیرون گذاشته و درب کارتن را با چسب ببندید.
همانگونه که اشاره شد این سیم ها دارای یک لایه عایق بر روی سطح خود می باشند، بنابراین هنگام کار و نصب سیم ها از هر گونه ایجاد خراش یا ضربه بر روی آن جلوگیری نمایید زیرا کارآیی خود را از دست خواهند داد.

قیمت انواع سیم مسی

سیم های مسی به علت کاربردهای فراوانی که دارند در بازار با متراژهای زیاد و به صورت روزانه خرید و فروش می شوند، به همین جهت اطلاع از قیمت سیم مس بسیار ضروری و لازم به ویژه در معاملات و خریدهایی با تناژهای بالا می باشد.
بورس یا بازار معاملات، شرکت های فعال در این زمینه و هم چنین سایت های فروش تخصصی بهترین مکان جهت اطلاع از قیمت روز و قیمت کارخانه می باشند.
در زیر یک فیلم از مراحل تولید ظروف مسی ورکاده به نمایش خواهیم گذاشت تا با شیوه و روش تولید این سیم های پرکاربرد بیشتر آشنا شوید.