قیمت روز انواع مفتول مسی

آیا در مورد هدایت الکتریکی و ضخامت لایه های انواع مفتول مسی اطلاعاتی دارید؟ قیمت روز این فرآورده های مسی تحت تاثیر چه عواملی تغییر می کند و چگونه می توان آنها را استعلام نمود؟

مس، فلزی با ارزش در دنیا که مفتول مسی یکی از بیشترین تولیدات شمش مس را شامل می شود. شاید مهمترین ویژگی فلز مس بعد از استخراج قابلیت آلیاژی پذیری آن با دیگر فلزات باشد.

همین قابلیت باعث شده است تا مقاومت در برابر خوردگی یا ماشین کاری فرآورده های مسی افزایش یابد و برای بکارگیری در صنایع مختلف مورد استفاده باشد.

انواع فلزات مانند آلومینیوم، روی، منیزیم، سیلیسیوم، کروم و آهن را می توان به عنوان آلیاژ به مس اضافه کرد و محصولاتی مانند مفتول مس، سیم و ورق مسی با قابلیت های بالا تولید نمود.

امروزه انواع مفتول های مسی در صنایع الکتریکی و مخابراتی به کار برده می شوند که هر کدام با ضخامت ها و ویژگی های متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع مفتول مسی

مفتول هایی که در کارخانجات و شرکت های ایرانی تولید می شوند را می توان به سه دسته طبقه بندی نمود:

  • مفتول مسی بدون اکسیژن
  • مفتون مسی بدون اکسیژن آلیاژی
  • مفتول مسی کاتدی الکترولیتی

مفتول مسی بدون اکسیژن

این مفتول در اندازه های 8 12 20 و 23 میلیمتری تولید و عرضه می شوند که درصد هدایت الکتریکی این نوع مفتول برای بکارگیری به عنوان انتقال دهنده جریان الکتریکی بیش از 101 درصد می باشد که دارای لایه اکسیدی با ضخامتی بین 15 الی 50 آنگستروم است.

یکی از ویژگی های مفتول های مسی قابلیت انعطاف و نازک شدن است که این نوع مفتول تا 0.05 میلیمتر را دارا می باشد.

مفتول مسی بدون اکسیژن آلیاژی

این نوع مفتول نیز در اندازه هایی مشابه مفتول بدون اکسیژن تولید می شود اما هدایت الکتریکی آن بیش از 100 درصد و ضخامت لایه اکسید آن بین 15 تا 50 آنگستروم است. در ترکیب این نوع مفتول از آلیاژ نقره استفاده می شود که تنها یک تا هفت صدم درصد نقره را در ترکیب بکار می برند.

مفتول مسی کاتدی الکترولیتی

مفتول مسوار کاتدی معولاً در سایزهای 8 10.5 11.4 12 و 14.5 میلی متر با لایه اکسیدی حدود 750 آنگستروم تولید می شود. این نوع مفتول نیز دارای قدرت هداتی الکتریکی بیش از 100 درصد می باشد و قابلیت نازک شدن تا 0.3 میلی متر را دارا می باشد.

قیمت فروش مفتول مسی در بازار

تمامی این مفتول ها در اندازه های مختلف برای برق کشی ساختمان ها، کابل های مخابراتی و برق کشی های هوایی به کار می روند. قیمت ظروف مسی قلم کاری مانند دیگر محصولات تولید شده از فلز مس تحت تاثیر قیمت سنگ مس به عنوان ماده اولیه، میزان تولیدات کارخانجات، نوسانات بازار مس، نرخ جهانی مس و میزان عرضه و تقاضا مفتول های مسی ایرانی و خارجی در بازار متغییر است.
با این اوصاف قیمت ها به صورت دوره ای و گاهی به صورت روزانه در بازار تغییر می کند که جهت خرید با تناژهای بالا یا صادرات باید از قیمت مس و مفتول های مسی اطلاعات کامل داشته باشید. از این رو می توانید با دفاتر فروش کارخانجات یا نمایندگی های عرضه کننده انواع محصولات مسی در تماس باشید.