قیمت خرید ورق مس در بازار

ورق های مسی به چه شکل هایی در بازار عرضه می شوند؟ کدام کارخانه در ایران بیشترین تولید در زمینه ورق مسی را دارد؟ قیمت خرید انواع ورق ها توسط چه کسانی تعیین و نرخ گذاری می شود؟

ورق مسی بر اساس نوع آلیاژی که در تولید آن بکار رفته است در صنایع مختلفی بکار گرفته می شود و با استاندارهای مختلفی تولید می شوند اما اگر خریدار درخواست ورقی با اندازه متفاوت و تناژ بالا را نیز داشته باشد، شرکت سازنده قادر به تولید انواع ظروف مسی قلم کاری خواهد بود.

انواع آلیاژ ورق مس

ورق های مسی عمدتا با سه نوع آلیاژ تولید می شوند که عبارتند از:

  • ورق مسی با آلیاژ TPC: این گروه ورق هایی را در بر می گیرد که اغلب در صنایع الکتریکی و جهت ساخت کلید و پریز یا ساخت قطعات تلفن همراه به کار می روند زیرا ویژگی حرارتی و هدایت الکتریکی بسیار مناسبی دارند.
  • ورق مسی با آلیاژ DLP: از آنجایی که به راحتی می توان بر روی این گروه از آلیاژ مس عملیات حرارتی و جوشکاری انجام داد، اغلب مناسب برای تولید لوازم خانگی و صنایع برودتی – حرارتی می باشد.
  • ورق مسی با آلیاژ SUCN: از آنجایی که گروه از ورق ها خاصیت های مکانیکی خود را تا دمای 300 درجه سانتی گراد حفظ می کنند اغلب برای ساخت رادیاتورهای خودکار مورد استفاده قرار می گیرند.

لازم به ذکر است که ورق مسی با آلیاژ DHP دقیقاً تمام خصوصیات آلیاژهای گروه DLP را دارا می باشند و علاوه بر این چهار گروه، ورق های مسی با آلیاژهای دیگر بر اساس درخواست و تقاضای مشتری نیز تولید می شود.

خرید ورق مس

ابعاد ورق مسی

ورق های مسی به دو صورت رول و شیت تولید و عرضه می شوند که در بازار ایران ورق های تولید شرکت مس باهنر کرمان و ورق های وارداتی ساخت کشور ترکیه، بیشترین میزان تقاضا و فروش را دارا می باشند.

قطر ورق های رولی معمولاً بین 2 الی 5 میلیمتر ضخامت با عرض 660 می باشند، که میزان خلوص مس آنها نیز 99.99 است.
ورق هایی نیز که به صورت شیت تولید می شوند دارای ضخامت و درصد خلوص مس یکسان نسبت به ورق های رولی هستند و تنها تفاوت در طول و عرض آنها است که اغلب با اندازه 2000*660 میلیمتر تولید می شوند.

قیمت روز ورق مسی

انواع ورق های مسی در بازار دارای قیمت های متفاوتی می باشند، کارخانه تولید کننده و برند کابل مسی سه فاز زمینی خود عامل بسیار مهمی در تعیین قیمت ورق مس می باشد.
کسانی که قصد خرید در متراژ یا تناژهای بالا را دارند می توانند با دفتر فروش کارخانه ها تماس داشته باشند و با قیمت مستقیم کارخانه ورق ها را تهیه کنند. البته ارتباط داشتن با نمایندگی های فروش ورق مسی، به ویژه جهت خرید ورق مس وارداتی بهترین راه کار خواهد بود.