قالب گلدانی که مردم تایلند را حیرت زده کرد

چه به دنبال یک پروژه یکبار مصرف، یک سرگرمی جدید یا راهی جدید برای بیان خود به عنوان یک هنرمند باشید، قالب گلدان می توانند برای پروژه های هنری عالی باشند.

از مجسمه‌ها گرفته تا ظروف غذاخوری و آویزهای دیواری، آنها می‌توانند قالب‌هایی را برای بیان جنبه‌های خلاقانه شما، هدایای زیبای دست ساز و موارد دیگر ارائه دهند.

در این قسمت به نحوه ساخت دو نوع قالب گچی می پردازیم: قالب های گچی دو قسمتی و قالب های گچی یک قسمتی. در حالی که یک قالب دو قسمتی ممکن است برای اشیاء کوچکتر مانند مجسمه ها آسان تر باشد، یک قالب یک قسمتی برای اشیاء بزرگتر مانند بشقاب ها و کاسه ها راحت تر است.

شما می توانید قالب سفارشی خود را ایجاد کنید، یک نمونه اولیه از موادی مانند خاک رس بسازید، یا قالب خود را از وسایلی که در اطراف خانه دارید، از اکشن فیگورها گرفته تا صدف های دریایی و کاسه ها را پایه گذاری کنید.

یک مورد را انتخاب کنید و خط جدایی را ایجاد کنید. شما می توانید نمونه مورد استفاده خود را از خاک رس بسازید یا به سادگی از یک شی از اطراف خانه استفاده کنید. خط جداسازی باید به طور موثر مورد را به نصف تقسیم کند.

این نقطه جدایی بین دو قسمت قالب خواهد بود. هنگامی که این مورد را ایجاد کردید، از یک قلم نمدی علامت‌گذاری رنگ برای مشخص کردن جایی که آن خط روی جسم است استفاده کنید.

اقلام خود را به صورت صاف روی تخته ای از خاک رس یا خمیر بازی قرار دهید و خاک رس را دور آن قالب بزنید.

دقت کنید که خط جدایی که کشیدید موازی با دال باشد و تا آن خط قالب بزنید تا نیمه پشتی مورد توسط خاک رس پوشانده شود. خاک رس باید مربعی را تشکیل دهد که حداقل 1 اینچ از هر طرف شی امتداد داشته باشد. پس از اتمام کار، خاک رس را صاف کنید.