فروش سنگ مس عیار بالا

آیا با مفهوم و معنی دقیق عیار فلزات آشنا هستید؟ سنگ مس نیز مانند دیگر فلزات با ارزش دارای عیارهای بالا و پایین می باشد که در بازار و بورس انواع آن مورد معامله و فروش قرار می گیرد.
تمامی فلزات هنگامی که به صورت سنگ از معادن استخراج می شوند دارای ناخالصی های بسیاری می باشند، ناخالصی منظور وجود انواع فلزات به همراه آن فلز اصلی است. به عنوان مثال هنگام استخراج انواع سنگ مس، در هر تکه سنگ، درصدی روی، نیکل، نقره و انواع فلزات دیگر نیز وجود دارند که در کارخانه این فلزات از سنگ جدا می شوند.

عیار فلزات چیست؟

منظور از عیار درصد خلوص آلیاژهای انواع فلزات گران بها مانند طلا، نقره و مس می باشد. به عنوان مثال طلا دارای عیارهای 24، 22، 18 و 9 می باشد که هر چقدر درصد عیار یعنی میزان خلوص طلا بالاتر باشد، قیمت نیز بیشتر خواهد بود.

در مورد فلز مس نیز همین قضیه صادق است، انواع سنگ مس با عیارهای مختلف در بازار فلزات خرید و فروش می شوند که اغلب جهت صادرات یا بکارگیری در کارخانه های ذوب و ساخت مقاطع ظروف مسی قلم کاری مورد استفاده قرار می گیرند.

عیار فلز مس

به طور کلی عیار انواع سنگ مس عددی بین 3 تا 11 درصد می باشد. نکته قابل توجه اینکه سنگ های مس با نام های متفاوت و در معادن مختلف استخراج می شوند که میزان مس موجود در هر کدام بسیار متفاوت است. به طور کلی این سنگ ها را می توان به سنگ های اکسیده و سولفوره مس طبقه بندی کرد.

فروش سنگ مس

سنگ های اکسیده مس

این گروه از سنگ ها شامل کورپریت، تنوریت، آنوریت، مالاکیت، بروکانتیت، کالکانیت و کریزوکل می شوند که درصد خلوص و میزان مس در هر کدام از این سنگ ها متفاوت است و عددی بین 88 تا 25 درصد می باشد. از سنگ های کورپریت حدود 88 درصد و سنگ های کالکانیت حدود 25 درصد مس می توان استخراج نمود.

سنگ های سولفوره مس

این دسته از سنگ ها نیز شامل کالکوزیت، کوولیت، کالکوپریت، بورنیت و آنارنریت می شوند که میزان درصد مس در این گروه از سنگ ها مسی نیز عددهایی بین 79 تا 34 درصد می باشند.
همانگونه که می دانید کشور شیلی دارای بزرگترین و بیشترین معادن سنگ مس در دنیا می باشد و از این جهت انواع سنگ های مس با عیار مختلف در این کشور استخراج می شود اما نکته مهم اینکه عیار سنگ های مس در معادن روباز و معادن زیرزمینی بسیار متفاوت است.

عیار سنگ های مسی زیرزمینی به مراتب حدود 3 الی 4 درصد بیشتر از عیار سنگ ها در معادن روباز هستند.
خرید و فروش بشقاب شیرینی خوری مسی با عیارهای مختلف در بازار و بورس تمام کشورها همیشه از رونق بالایی برخوردار می باشد و قیمت ها معمولاً در بورس فلزات لندن، بزرگترین بورس دنیا تعیین و سپس در تمام بازارها مورد معامله قرار می گیرند.