ظرف ژله مناسب برای تولدهای کوچک در مدارس

محصولات پلاستیکی یکبار مصرف (SUPP) ممکن است مظهر راحتی باشند، اما با آسیبی که از طریق تولید، توزیع و زباله ایجاد می کنند، تهدیدی بزرگ برای سلامت محیط زیست و انسان هستند.

سوزاندن ظرف ژله تک نفره باز زباله‌های پلاستیکی، مصرف غذاهای دریایی آلوده به پلاستیک و ایجاد میکروپلاستیک‌های مضر تنها برخی از دلایلی است که SUPP‌ها باید به تدریج حذف شوند.

حذف آلودگی محصولات پلاستیکی جزء مهم دهه سازمان ملل در احیای اکوسیستم است.

گزارش  لباس بلوچی زاهدانی اخیر برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد (UNEP) از آلودگی تا راه حل نشان می دهد که در حال حاضر بین 75 تا 199 میلیون تن زباله پلاستیکی در اقیانوس وجود دارد و در سال 2016 حدود 9 تا 14 تن زباله وارد اکوسیستم آبی شده است.

ظرف

تخمین زده می شود که تا سال 2040، این میزان تقریباً سه برابر شده و به 23 تا 37 میلیون تن در سال خواهد رسید. پلاستیک ها بزرگترین، مضر ترین و ماندگارترین زباله های دریایی هستند که حداقل 85 درصد از کل زباله های دریایی را تشکیل می دهند.

اما مدل لباس مجلسی ساده و شیک زنانه کارشناسان می گویند، صرفاً محفظه کردن SUPP ها و روی آوردن به محصولات یکبار مصرف ساخته شده از مواد دیگر راه حل نیست.

Claudia Giacovelli، مسئول برنامه واحد چرخه حیات UNEP می گوید:

“ماهیت یکبار مصرف محصولات است که برای کره زمین مشکل سازترین است، بیشتر از موادی که از آنها ساخته شده اند.”

“بهترین وزن بلوک سقفی راه حل ممکن است در همه جوامع یکسان نباشد، اما اتخاذ رویکرد چرخه زندگی می تواند به ایجاد پایه برای تصمیم گیری صحیح کمک کند.”

 • منابع:
  1. How to reduce the impacts of single-use plastic products
 • تبلیغات: 
  1. محتویات تغذیه‌ای لیمو و استفاده از آن در غذا
  2. تامین سوخت هواپیما با سیر ترشی!
  3. همکاری دانشمندان علوم اعصاب از دانشگاه کاردیف برای تصویربرداری عصبی
  4. برای ثروتمند شدن رویای خودت را بساز