ساخت چاقو زنجان قصابی توسط کودک 7 ساله همه را متحیر کرد

یک چاقو زنجان قصابی نان دارای یک تیغه دندانه دار شیاردار، با اندازه یکنواخت، تیز و شیاردار است که به سرآشپز اجازه می دهد تا اقلام با بافت نرم تری را بدون خرد کردن و خراب کردن شکل آن اره کند.

چاقوی نان برای برش نان، کروسان، نان شیرینی، رول نان استفاده می شود و همچنین می توان از آن برای برش دادن کیک با بافت نرم نرم استفاده کرد، بدون اینکه به آن آسیبی برساند یا با از بین بردن هوای کیک به آن فرو بریزد.

چاقوی صاف کننده دارای تیغه ای کوتاه و نازک به اندازه یکنواخت است و می تواند دندانه دار باشد یا خیر. یکی از محبوب‌ترین چاقوها در آشپزخانه، می‌توان از آن برای خرد کردن، برش دادن، خرد کردن، برش دادن میوه و سبزیجات استفاده کرد، اما می‌توان از آن برای کارهای مختلف آشپزخانه مانند پوست‌کردن، جدا کردن و پیرایش استفاده کرد.
چاقوی فیله دار دارای تیغه بلند و نازک انعطاف پذیر و نوک تیز است که به شما امکان می دهد پوست ماهی را سوراخ کنید و گوشت ماهی را با ظرافت از استخوان جدا کنید بدون اینکه به گوشت ماهی آسیبی وارد شود.

چاقوی فیله سازی شبیه به چاقوی استخوان سازی است اما سبک تر و انعطاف پذیرتر است یک چاقوی استخوانی کوتاه و باریک با تیغه ای سفت و سخت و بسیار تیز و نوک نوک ظریفی است.

چاقوی استخوان‌بندی برای بریدن غضروف استفاده می‌شود و برای جدا کردن برش‌های گوشت، جدا کردن استخوان بدون آسیب رساندن به گوشت، عالی است. گوشت های لطیف تر مانند اردک و مرغ به یک چاقوی استخوانی انعطاف پذیر نیاز دارند که در دسترس هستند.

چاقوی سرآشپز همان سرآشپز است که چاقوی پالت برای یک شیرینی پز چیست! چاقوی پالت در واقع یک چاقو نیست، بلکه یک ابزار بلند و صاف است. چاقوی پالت برای بلند کردن و جابجایی اقلام ظریف شیرینی بدون آسیب رساندن به آنها استفاده می شود.

می توان از آن برای بلند کردن و چرخاندن تمیز کردن کرامپت ها و بیسکویت ها استفاده کرد. همچنین می‌تواند پرکننده‌های کیک و رویه‌ها را هنگام درست کردن غذاهای پخته صاف کند.