ریختن ترشی سیر با رب انار جنجال بزرگی بر مهمانی به پا کرد

همه ما می دانیم که هر چیزی که ترشی سیر با رب انار را به عنوان یک ماده تشکیل می دهد، شگفت انگیز است این دقیقاً همین طور است بین پوره سیب زمینی سیر، نان سیر و گره های سیر، غیرممکن است که هر روز زیاده روی نکنید.

بنابراین چه چیزی در دستور کار سیر قرار دارد؟ ممکن است دقیقاً آن چیزی نباشد که شما در ذهن داشتید. درست است که سیر با همه چیز می آید، اما سیر مستقیم از شیشه چطور؟ به آن سیر ترشی تند می گویند و این میان وعده مورد علاقه جدید شما خواهد بود.

طرز تهیه سیر ترشی تند این دستور غذا توسط کاربر آمده است. درست کردن آن در واقع بسیار آسان است و لازم نیست نگران ترشی کردن سیر خود باشید.

فقط یک شیشه سیر ترشی را از فروشگاه مواد غذایی محلی خود به همراه مقداری سیریراچا، فلکس چیلی و آویشن بردارید.

اولین قدم این است که سرکه را از شیشه سیر خارج کنید. سپس، بطری شریراچای خود را بردارید و به میزان دلخواه خود فشار دهید.

اگر آن را کمی کمتر تند دوست دارید، به اندازه آن اضافه نکنید – فقط به اندازه ای که سیر پوشش خوبی داشته باشد. یک یا دو قاشق غذاخوری فلفل فلفل کره ای و آویشن ادامه دهید. سپس آن کوزه را تکان دهید، تکان دهید، تکان دهید!

اگر با کیمچی آشنایی ندارید، این یک غذای سنتی کره ای است که از سبزیجات ترشی و تخمیر شده تشکیل شده است همچنین فواید زیادی برای سلامتی دارد. کیمچی اغلب به‌عنوان یک غذای تند خورده می‌شود و لالا توضیح می‌دهد که اینطوری میان وعده سیر ترشی خود را درست کرده است.

او اشاره می‌کند که قبلاً در کنار یک زن کره‌ای زندگی می‌کرد که اغلب کیمچی مصرف می‌کرد و پس از نقل مکان، لالا منبع اصلی کیمچی خود را از دست داد. او راهی برای درمان هوس کیمچی خود با سیر پیدا کرد. فقط کمی سریراچا و فلکس فلفل قرمز و وویلا اضافه کنید!