خوردن انار درجه یک در تهران افراد معلول را درمان می کند

انار درجه یک در تهران سرشار از ترکیبات محافظ است که دارای خواص آنتی اکسیدانی است، این ترکیبات برای سلامتی مفید هستند، زیرا نه تنها از سلول‌های ما، بلکه از ترکیباتی مانند کلسترول نیز محافظت می‌کنند. این بدان معناست که مصرف منظم انار ممکن است در کاهش خطر تصلب شرایین موثر است.

در سال 2013 مطالعه ای تأثیر مصرف 150 میلی لیتر آب انار هر روز به مدت دو هفته را بر روی بیماران مبتلا به فشار خون بالا (فشار خون) بررسی کرد و دریافت که ممکن است به کاهش فشار خون کمک کند.

مطالعه دیگری در سال 2005 نشان داد که نوشیدن آب انار ممکن است جریان خون به قلب را در بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب بهبود بخشد. با این حال، این مطالعات کوچک بودند و قبل از اینکه محققان بتوانند پیوند مستقیم را تأیید کنند، یافته‌ها باید با حجم نمونه بزرگ‌تر تکرار شوند.

ممکن است سلامت استخوان را بهبود بخشد دو مطالعه در سال‌های 2014 و 2015 نشان داده‌اند که چگونه مصرف انار به نظر می‌رسد اثر پیشگیرانه‌ای بر تحلیل استخوان در موش دارد، اما تا به امروز، این موضوع در آزمایش‌های انسانی تکرار نشده است.

یافته ها نشان می دهد که هم آب و هم عصاره دانه انار ممکن است فواید بالقوه ای به خصوص برای زنان یائسه در میانسالی داشته باشد.

ممکن است عملکرد ورزشی را بهبود بخشدیک مطالعه در سال 2016 نشان می دهد که محتوای آنتی اکسیدانی انار و آب انار ممکن است درد عضلانی را به تاخیر بیاندازد و ریکاوری بعد از جلسات تمرین با وزنه را بهبود بخشد.

مطالعه دیگری همچنین نشان داد که عصاره انار عملکرد را در عرض 30 دقیقه پس از مصرف برای ورزش هایی که شامل دویدن متناوب است، بهبود می بخشد.

ممکن است خواص ضد التهابی داشته باشد انار دارای فعالیت آنتی اکسیدانی سه برابر بیشتر از شراب قرمز و چای سبز است، بنابراین انتظار داشتن خواص ضد التهابی مفید است.

مطالعات مختلفی برای بررسی خواص ضد التهابی بالقوه انار انجام شده است. تحقیقات اولیه نشان داده است که این میوه ممکن است به مبارزه با التهاب در روده کمک کند، در حالی که مطالعات دیگر به اثرات ضد التهابی بالقوه یک ترکیب آنتی اکسیدانی به نام اسید پونیسیک که در روغن هسته انار بر روی سلول های سرطان سینه یافت می شود، پرداخته اند.