خرید و فروش ورق نازک مس

ورق مس با ضخامت های مختلف و به صورت نازک تولید می شود، آیا می دانید خرید و فروش این ورق ها برای مصرف و تولید در چه صنایعی صورت می گیرد؟
کابل مسی سه فاز زمینی را می توان یک ماده اولیه جهت تولیدات محصولات دیگر دانست که معمولاً در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. این ورق ها با ضخامت های متفاوتی تولید می شوند که واحد تعیین ضخامت آنها میلیمتر می باشد و بیشتر ورق های تولید ضخامت هایی زیر یک سانتی متر. در بازاز ورق مسی با ضخامت هشت میلیمتر بیشتر تقاضا و فروش را دارد.
البته باید ذکر که این ورق ها معمولاً با آلیاژهای مختلفی تولید می شوند که در اینجا به چهار نوع از پرمصرف ترین آنها اشاهر خواهیم کرد:

  • ورق مسی با آلیاژ TPC
  • ورق مسی با آلیاژ DHP
  • ورق مسی با آلیاژ DLP
  • ورق مسی با آلیاژ CUSN

ورق هایی که با آلیاژ نوع TPC تولید می شوند معمولاً در ساخت محصولات الکتریکی و سیم های رسانا بکار گرفته می شوند زیرا دارای قدرت رسانایی بسیار بالایی هستند.
ورق مسی CUSN معمولاً در تولید رادیاتورها به کار برده می شوند زیرا بسیار مقاوم هستند و توانایی تحمل حرارت تا 300 درجه سانتی گراد را دارند به این معنی که خواص رسانایی خود را تا این دما حفظ خواهند کرد.

ورق های مسی با آلیاژهای DLP و DHP از آن دسته ورق های نازکی هستند که کارهای هنری به وسیله دستگاه جوس روی آنها صورت می گیرد و هم چنین در ساخت ظروف و لوازم مسی نیز از آنها استفاده می شود.

بنابراین همانطور که گفتیم تمامی ورق های مسی جهت تولید در صنایع دیگر به کار برده می شوند و با وجود ضخامت نازکی که دارند، توانایی آنها در برابر گرما و حرارت از یک طرف و قدرت رسانایی و الکتریکی شان از طرف دیگر باعث شده است تا در صنایع ساختمانی مانند تولید کلید و پریز، کابل و سیم های مسی و صنایع خانگی مانند لوازم آشپزخانه بکار گرفته شوند.

خرید و فروش انواع ورق مس و شمش مس مانند سایر آهن آلات در بازارهای مخصوص به خود صورت می گیرد که البته امروزه با وجود اینترنت و پیدایش بازارهای آنلاین معامله آنها بسیار راحت تر شده است و خریداران جهت حذف هزینه های اضافی به سفارش و خرید ورق مس از این طریق روی آورده اند.
در اینجا یک فیلم کوتاه که نحوه برشکاری روی ورق مسی با ضخامت 0/8 میلیمتری را نشان می دهد به شما نمایش می دهیم تا با برشکاری روی ورق مس به وسیله دستگاه بیشتر آشنا شوید.