افزایش قیمت قابلمه تفلون اوج با قیمت طلا برابری می کند

ظروف نچسب مدرن به طور کلی ایمن در نظر گرفته می شوند. انجمن سرطان آمریکا بیان می کند که هیچ خطر اثبات شده ای برای انسان از ظروف نچسب جدید بدون PFOA وجود ندارد.

با این حال، اگر هنوز در مورد هر یک از اثرات بالقوه سلامتی نگران هستید، می توانید یک جایگزین را امتحان کنید.

در اینجا چند جایگزین عالی بدون قابلمه تفلون اوج آورده شده است:

فولاد ضد زنگ. فولاد ضد زنگ برای سرخ کردن و سرخ کردن غذا بسیار عالی است. بادوام و ضد خش است. همچنین قابل شستشو در ماشین ظرفشویی است و تمیز کردن آن را آسان می کند.

ظروف چدنی وقتی چدن به درستی چاشنی شود، به طور طبیعی نچسب است. همچنین مدت زیادی دوام می آورد و می تواند دمایی بالاتر از دمایی که برای قابلمه ها و تابه های نچسب در نظر گرفته می شود را تحمل کند.

ظروف سنگی برای هزاران سال مورد استفاده قرار گرفته است. به طور یکنواخت گرم می شود و هنگام چاشنی نچسب است. همچنین ضد خش است و می توان آن را تا دمای بسیار بالا گرم کرد.

ظروف سرامیکی یک محصول نسبتاً جدید است. خاصیت نچسب بسیار خوبی دارد، اما پوشش آن به راحتی خراشیده می شود.

روکش نچسب از یک ماده شیمیایی به نام PTFE که تفلون نیز نامیده می شود ساخته شده است که پخت و پز و شستشو را سریع و آسان می کند.

آژانس های بهداشتی نگرانی هایی را در مورد ترکیب PFOA که قبلا برای ساخت تفلون استفاده می شد، مطرح کرده اند. با این حال، تفلون از سال 2013 بدون PFOA بوده است.

ظروف نچسب و تفلون امروزی تا زمانی که دما از 500 درجه فارنهایت (260 درجه سانتیگراد) تجاوز نکند، برای آشپزی روزمره در خانه ایمن در نظر گرفته می شود.

بنابراین، می‌توانید از ظروف نچسب روی اجاق گاز با حرارت کم تا متوسط استفاده کنید، اما از آن در حداکثر حرارت یا برای روش‌های پخت داغ‌تر مانند کباب کردن استفاده نکنید.

در پایان روز، ظروف تفلون روشی مناسب برای طبخ غذای شماست که برای استفاده روزمره ایمن تر از قبل است. با این حال، تحقیقات بر روی سایر مواد مورد استفاده در ساخت تفلون ادامه دارد و شواهد در حال ظهور نشان می‌دهد که ممکن است هنوز مشکلات ایمنی وجود داشته باشد.