افتادن ژله شکری بر سر چند نفر موجب دعوا شدید شد

راه سنتی برای تهیه ژله شکری از پوست، گوشت های ژلاتینی و آب استخوان است. کسانی که رژیم سرخپوشان یا اجدادی می خورند می توانند به راحتی از این غذاها استفاده کنند، اما گیاهخواران و وگان ها به سختی می توانند این فواید سلامتی را از یک رژیم غذایی عمدتاً گیاهی دریافت کنند. ژلاتین فقط در غذاهای حیوانی یافت می شود که از بدن خود حیوان می آید.

برای گیاهخواران توصیه می کنم یک پودر ژلاتین با کیفیت بالا برای اضافه کردن به غذا یا ایجاد دسرهای ژلاتینی خوشمزه و سالم تهیه کنید.

ژلاتین نسبت به گوشت بدون چربی سازگارتر با محیط زیست است زیرا از قسمت هایی از حیوان استفاده می کند که ممکن است در غیر این صورت استفاده نشود. و هضم آن بسیار راحت تر از گوشت ماهیچه ای معمولی است، و آن را به یک غذای ورودی خوب برای گیاهخوارانی تبدیل می کند که به یک رژیم غذایی اجدادی تر منشعب می شوند.

مارک مورد علاقه من از ژلاتین Great Lakes است که از حیواناتی که با علف تغذیه می شوند تهیه می شود. به دو صورت هیدرولیز شده و کامل موجود است. هر نوع فواید سلامتی خاص خود را دارد.

هیدرولیز به این معنی است که پروتئین به اسیدهای آمینه منفرد شکسته می شود و جذب آنها را آسان تر می کند. از این نوع برای بهبود سلامت پوست و مفاصل یا خواب بهتر استفاده کنید.

ژلاتین هیدرولیز شده را می توان با هر نوع مایعی از جمله مایعات سرد مخلوط کرد، بنابراین می توان آن را به راحتی به اسموتی ها یا آبمیوه های سرد اضافه کرد. همچنین به عنوان یک پودر پروتئین واقعی غذایی عالی است.

ژلاتین پروتئین کامل برای بهبود سلامت روده بهتر است. این به انتقال مایع از طریق روده کمک می کند و حتی می تواند پوشش دستگاه گوارش را به عنوان یک لایه تسکین دهنده و محافظ بپوشاند. این نوعی است که برای تهیه آدامس یا ژله اسنک استفاده می شود و باید در مایعات گرم مخلوط شود.

ژلاتین ماهی برای کسانی که ترجیح می دهند حیوانات خشکی را مصرف نکنند در دسترس است.

یکی از جمعیت هایی که ممکن است نیاز به احتیاط در مصرف ژلاتین یا پودرهای ژلاتین داشته باشند، افرادی هستند که به هیستامین عدم تحمل دارند.