استفاده از یونولیت و فوم سرد در صنعت جراحی پلاستیک

این آزمایش از یک فرآیند ریخته گری برای تهیه فوم نحوی توخالی میکروسفر/فنولی استفاده کرد. فرآیند آماده سازی به شرح زیر است: ابتدا 100 میلی لیتر از محلول رزین فنلی در دمای ثابت در یک حمام آب در دمای 40 درجه سانتیگراد هم زده می شود تا الکل کاملاً تبخیر شود.

برای ساخت فوم سقفی نیز نیاز به دمای خاصی می باشد تا بیشترین کیفیت را داشته باشد و در زمان استفاده دچار مشکل نگردد.

پس از دو ساعت هم زدن، مقدار مشخصی HGM یا HPM وزن شده و به صورت دسته ای به رزین فنلی هم زده اضافه شد تا به هم زدن ادامه یابد. پس از هم زدن کامل، مقدار معینی از ماده پخت (تولوئن-4-سولفونیک اسید) به رزین فنولیک اضافه شد.

پس از هم زدن یکنواخت، دوغاب رزین در قالبی که با ماده رهاسازی پوشانده شده بود، ریخته شد. سپس قالب را برای پخت در کوره حرارتی برقی قرار دادند.

برای اطلاع از قیمت یونولیت سقفی شاهرود و فوم سرد می توانید به نمایندگی های فروش این محصول مراجعه نمایید.

فوم

آنها در دمای 40 درجه سانتیگراد به مدت 10 ساعت، 60 درجه سانتیگراد برای 8 ساعت، 80 درجه سانتیگراد به مدت 6 ساعت، 100 درجه سانتیگراد به مدت 4 ساعت و 120 درجه سانتیگراد برای 2 ساعت پخت شدند. در نهایت، زمانی که درجه حرارت به دمای اتاق رسید، قالب را بیرون آورده و از قالب جدا می کنند.

با مقایسه قیمت فوم و سنگ و چوب در ساختمان سازی و همچنین کیفیت آنها می توان به این موضوع پی برد که استفاده از فوم در ساختمان سازی بسیار مقرون به صرفه تر می باشد.

فوم نحوی فنلی تهیه شده در یک کوره صدا خفه کن در دمای 300 درجه سانتیگراد به مدت حدود 15 دقیقه قرار داده شد. سپس آن را از کوره خارج کرده و برای استفاده بعدی خنک می کنند. سپس دمای کوره مافل به 600 درجه سانتیگراد افزایش یافت.

نمونه به مدت حدود 15 دقیقه در کوره قرار گرفت و برای استفاده بعدی خنک شد. در نهایت دمای کوره صدا خفه کن تا 900 درجه سانتی گراد افزایش یافت. نمونه حدود 5 تا 10 دقیقه گرم نگه داشته شد و سپس برای استفاده بعدی خنک شد.

با اطلاع از قیمت فوم سرد درجه یک می توانید به این نتیجه دست یابید که اگر از این محصول استفاده نمایید در بسیاری از هزینه های خود صرفه جویی می کنید.

با توجه به استاندارد روش آزمایش پلاستیک تقویت‌شده با الیاف GB/T 1463-2005، چگالی رزین فنلی، فوم نحوی فنلی حاوی 10% -50 vol% HGM و فوم نحوی فنلی حاوی 10% – 30 vol% HPM اندازه‌گیری شد.

 • منابع:
  1. Investigation on the Mechanical and Thermal Insulation Properties of Hollow Microspheres/Phenolic Syntactic Foams
 • تبلیغات: 
  1. آیا تا به حال روغن موتور های رنگی دیده اید؟
  2. کشورهای برتر پرورش دهنده میوه ی خیار در سالهای اخیر!
  3. کمبود مبل راحتی تک نفره در مدارس گامبیا به یک مسئله رایج تبدیل شده است
  4. اولین نهاد کشاورزی در استان مازندارن